Find out which local athletes signed their National Letters of Intent, or equivalent, to continue their athletic career at the college level. 

Gazette Preps signing day list is compiled through submissions from coaches, parents and athletic directors. To submit additions to our list, please complete the survey here

Air Academy

Are’an Burr — Air Force, Football (DI)

Natalia Lambos — Fort Lewis, Volleyball (DII)

Bake Schawe — St. Norbert, Swim & Dive (DIII)

Air Force signing day | Air Academy's Are'an Burr commits to program on his 'back doorstep'

Banning Lewis Prep Academy

Mikayla Hutchinson — Western State, Track & Field (DII)

Canon City

Cailynn Andreis — Presentation, Soccer (NAIA)

Rylee Reid — Hastings, Basketball (NAIA)

Cheyenne Mountain

Jack Hanson — Bethel, Soccer/Football (DIII)

Kaelyn Hinesley — University of Denver, Diving (DI)

Connor Moberly — Lewis University, Golf (DII)

Colorado Connections Academy

Kaleigh Cleveland — Pittsburgh, Gymnastics (DI)

Colorado Springs Christian

Emma Bartha — Sterling College, Soccer (NAIA)

Abby Miller — Colorado College, Volleyball (DIII)

Leanne Telle — Whittier College, Golf (DIII)

Coronado

Makayla Brown — McCook Community College, Volleyball (NJCAA)

Christen Mayberry — California Baptist University, Diving (DI)

Maycie Rogers — St. Olaf College, Volleyball (DIII)

Rachel Scott — Emerson College, Volleyball (DIII)

Stacia Smith — Dordt University, Volleyball (NAIA)

Discovery Canyon

Miya Dantzler — Western State, Track & Field (DII)

Kaden Ford — Southern Virginia University, Golf (DIII)

Henry Grant — Augustana College, Lacrosse (DIII)

Gabrielle Gray — Winona State, Gymnastics (DII)

Paityn Kramer — Southwest Baptist, Volleyball (DII)

Ellie Linnenburger — Eastern Washington, Cross Country (DI)

Christian Navarez — Earlham College, Lacrosse (DIII)

Dylan Ruane — Western State, Wrestling (DII)

Brandon Shepherd — Northeastern JC, Baseball (NJCAA)

Theo Smith — Coker University, Lacrosse (DII)

Braeden Weaver — Illinois Institute of Tech, Lacrosse (DIII)

Fairview

Brayden Wood — Kansas State, Football (DI)

Falcon

Hailey Arneson — Calvary University, Volleyball (NCCAA)

Ashton Brewer — Doane University, Volleyball (NAIA)

Hannah Burg — Iowa Western CC, Basketball (NJCAA)

AJ Castro — Otero JC, Baseball (NJCAA)

Sydney Gasper — Black Hills State, Triathlon (DII)

Kaitlyn Glennon — Colorado State, Cheer (DI)

Paige Gowen — Highlands University, Soccer (DII)

Rachel Haiduk — Culver-Stockton College, Volleyball (NAIA)

Nathan Moorehead — Adams State, Baseball (DII)

Lane Potts — Northeastern JC, Baseball (NJCAA)

Riley Robertson — Lamar CC, Baseball (NJCAA)

Clay Sanger — Northeastern JC, Baseball (NJCAA)

Gaven Schmidt — Northeastern JC, Baseball (NJCAA)

Cheyenne Simpson — Thomas College, Softball (DIII)

Taylor Thorp — Garden City CC, Cross Country (NJCAA)

Anna Williams — McCook CC, Volleyball (NJCAA)

Kilee Wood — Northeastern JC, Basketball (NJCAA)

Fountain-Fort Carson

Torie Bass — CSU-Pueblo, Basketball (DII)

Jayden Fuller — MidAmerica Nazarene, Football (NAIA)

Q Jones — Dartmouth, Football (DI)

Malik McClarity — Midland, Football (NAIA)

Ricky Rivera — Ohio Northern, Football (DIII)

Isaiah Thompson — CSU-Pueblo, Basketball (DII)

Harrison

Jacob Chacon — Louisburg College, Cheer (NJCAA)

Richie Harris — William Penn University, Soccer (NAIA)

DaVonn Stevens — Valley City State University, Football (NAIA)

Lewis-Palmer

Elisabeth Artley — Gustavus Adolphus College, Swimming (DIII)

Kiera Boedigheimer — University of Minnesota Crookston, Hunt seat equestrian (DII)

Braden Coe — Otero Junior College, Baseball (NJCAA)

Breckin Davis — Fort Hays, Football (DII)

Kayli Ecklund — Kansas State University, Rodeo (DI)

Riley Enget — Lindenwood, Field Hockey (DII)

Tommy Fiocchi — Otero Junior College, Baseball (NJCAA)

Kalai Hamlin — University of North Dakota, Golf (DI)

Andrew Merrell — MIT, Lacrosse (DIII)

Cole Mooney — Virginia Military Institute, Soccer (DI)

Joshua Murphy — Goshen College, Baseball (NAIA)

Alexa Oatman — UNC Greeley, Track & Field (DI)

Tyler Prichard — Marian University, Soccer (DIII)

Caleb Ralph — Central Christian College, Baseball (NAIA)

Aubrey Surage — Augustana University, Cross Country (DII)

Manitou Springs

Joah Armour — Nebraska Wesleyan, Basketball (DIII)

Tera DeRemus — McPherson College, Soccer (NAIA)

Lindsey Dwinell — Ottawa University, Swimming (NAIA)

Mahlia Glass — Butler Community College, Volleyball (NJCAA)

Isabella Kuzbek — Roger Williams, Swimming (DIII)

Heidi Martin — Lees-McRae, Cycling/Mountain Biking/Track (DI)

Spencer McCumber — Marian University, Soccer (NAIA)

Isaiah Thomas — Nebraska Wesleyan, Basketball (DIII)

Palmer

Emily Schumacher — Lamar CC, Basketball (NJCAA)

Palmer Ridge

Sevie Alton — Concordia University of Irvine, California, Volleyball (DII)

Ryann Blankenship — Hannibal Lagrange, Volleyball (NAIA)

Marcus Cantorna — Nebraska Wesleyan, Swim & Dive (DIII)

Hannah Dove — Butler, Lacrosse (DI)

Kaden Dudley — Boise State, Football (DI)

Alexa Kabat — Air Force, Gymnastics (DI)

Luke McAllister — Colorado State, Football (DI)

Katie McClelland — Colorado State, Swim & Dive (DI)

Lindsee Newman — Wingate, Swim & Dive (DII)

Abi Nelson — Augustana, Swim & Dive (DII)

Marcellus Reed — Pittsburg State, Football (DII)

Olivia Reichert — Goucher, Swimming (DIII)

Kelsey Rosenstrauch — Black Hills State, Volleyball (DII)

Nicole Smith — Arizona Christian, Cross Country/ Track (NAIA)

Olivia Tighe — Lindenwood, Lacrosse (DII)

Brayton Wilmes — UCCS Baseball (DII)

Saxon Wright — Chadron State, Football (DII)

Palmer Ridge brotherhood will live on, even as Kaden Dudley, Luke McAllister become Mountain West rivals

Pine Creek

Amelia Carlile — Longwood, Lacrosse (DI)

Colin Chatman — Nebraska-Kearney, Football (DII)

Kira Cid — University of Health Sciences and Pharmacy - St. Louis, Volleyball (NAIA)

Caleb Dodge — Colorado Christian, Soccer (DII)

Beau Freyler — Iowa State, Football (DI)

Talia Grier — Luther, Volleyball (DIII)

Lucy Hart — Northern Colorado, Soccer (DI)

Roenikk Hernandez — CSU-Pueblo, Baseball (DII)

Bobby Millhauser — Arizona Christian, Baseball (NAIA)

Abigail Sweeney — Arizona Christian, Volleyball (NAIA)

Rampart

Maggie Buckley — Louisiana State, Diving (DI)

Lindsey Immel — North Carolina State, Swimming (DI)* signing in May

Riley Simpson — Baylor, Volleyball (DI)

Anjelina Starck — Penn State, Volleyball (DI)

Rock Canyon

Sam Anderson — Drake, Football (DI)

St. Mary's 

R.J. Davis — Lamar CC, Golf (NJCAA)

Jillian Kellick — John Carroll University, Volleyball (DIII)

Nick Priddy — Midland University, Shooting (NAIA)

Peter Stinar — Luther College, Golf (DIII)

The Classical Academy

Kobe Katayama — Masters University, Basketball (NAIA)

The Village

Jack O'Neil — Wyoming, Swim & Dive (DI)

Vista Ridge

Ahmir Braxton — Dartmouth, Football (DI)

Keyon Burris — Highland Community College, Football (NJCAA)

Garrett Douglas — Dakota Wesleyan, Soccer (NAIA)

Parker Hahne — Dubuque, Lacrosse (DIII)

Taylor Hees — Dodge City Community College, Cheer (NJCAA)

Cece Johnson — Fort Lewis, Volleyball (DII)

Roddy Lewis — Montana State-Billings, Soccer (DIII)

Khalif Ruffin Harrington — UCCS, Track (DII)

Widefield

Annabelle Flores — Northeastern JC, Golf (NJCAA)

Sophia Mena — Fort Lewis, Cross Country (DII)

AJ Mota — Otero JC, Wrestling (NJCAA)

Nick Reinert — Cornell College, Football (DIII)