Colorado Springs News, Sports & Business

Area signing day list

The Gazette preps@gazette.com - Published: February 5, 2014 0

While ceremonies celebrating student-athletes signing national letters of intent were pushed back here's a list of students who either signed or will sign over the next couple days.

 

Aspen Atkins, Cheyenne Mountain, softball, Otero J.C.

Kalen Ballage, Falcon, football, TBA

Joshua Beardslee, Discovery Canyon, soccer, Adams St. (D-II)

Kylee Blount, Fountain-Fort Carson, softball, Colby C.C.

John Boogaard, Palmer Ridge, football, Western St. (D-II)

Matt Bogans, Doherty, football, CSU-Pueblo (D-II)

Kayla Boyd, Pine Creek, softball, Cornell (D-I)

Andrew Brown, Lewis-Palmer, football, South Dakota 

Brianna Brown, Palmer, soccer, Prairie A&M (D-I)

Amanda Burke, Cheyenne Mountain, soccer, Arizona (D-I)

Morgan Burnell, Manitou Springs, football, CSU-Pueblo (D-II)

Tori Burnett, Cheyenne Mountain, soccer, Minnesota (D-I)

Bonnie Buzzetta, TCA, soccer, College of St. Mary (Neb.) (NAIA)

Alexis Charles, Doherty, soccer, Western St. (D-II)

Michelle Coleman, Lewis-Palmer, soccer, Western Illinois (D-I)

Kendra Cook, Palmer, soccer, University of Mary (N.D.) (D-II)

Madison Cooper, Pine Creek, swimming, Air Force (D-I)

Nell Crosby, Cheyenne Mountain, lacrosse, Columbia (D-I)

Dylan Cutkomp, Falcon, football, Colorado School of Mines (D-II)

Mazzy Decker, Sand Creek, soccer, Johnson & Wales (D-III)

Glen DesBouillons, Mesa Ridge, baseball, Pratt (Kan.) C.C.

Savanah Boarman, Cheyenne Mountain, soccer, Fort Lewis (D-II)

Gabriella Diaz, Falcon, softball, Lamar C.C.

Samantha Dominguez, Doherty, soccer, Hastings (D-II)

Nathan Dunivan, Sand Creek, track & field, Weber St. (D-I)

Sarah Egbert, St. Mary's, soccer, St. Mary's (Minn.) (D-III)

Chris Epps, Peyton, track & field, CSU-Pueblo (D-II)

Wesley Flood, Liberty, soccer, Regis (D-II)

John Frank, Pine Creek, swimming, Coast Guard (D-III)

Amon Frazier, Liberty, soccer, San Diego St. (D-I)

Erin Geiger, St. Mary's, soccer, Texas (D-I)

Justin Glivar, Sand Creek, soccer, Metro St. (D-II)

Tarah Gilbreth, Cheyenne Mountain, lacrosse, Claremont McKenna (D-III)

Ben Gilson, Discovery Canyon, football, Mount Union (D-III)

Travis Gordon, Palmer, football, CSU-Pueblo (D-II)

Darius Graves, Harrison, football, Valley City (N.D.) St. (NAIA)

Demetrius Graves, Harrison, football, Valley City (N.D.) St. (NAIA)

Jeremy Gwinn, Woodland Park, baseball, Colby (Kan.) C.C.

Cameron Hacker, Rampart, football, CSU-Pueblo (D-II)

Lauren Hamilton, TCA, cross country/track and field, Wyoming (D-I)

Summer Halle, Cheyenne Mountain, soccer, Wyoming (D-I)

Jacob Harmon, Fountain-Fort Carson, football, Eastern New Mexico (D-II)

Rebecca Harris, Sand Creek, track and field, Wyoming (D-I)

Carson Haws, Lewis-Palmer, baseball, Pratt (Kan.) C.C.

Ryan Hjelstad, Palmer Ridge, football, Western St. (D-II)

Brenyn Humphrey, Palmer Ridge, football, Hastings (D-II)

Paloma Juarros, Woodland Park, volleyball, Bethany (NAIA)

Jennifer Kahle, Pine Creek, soccer, Western St. (D-II)

Matt King, TCA, baseball, Pratt (Kan.) C.C.

Brianna Knop, Lewis-Palmer, field hockey, Limestone (D-II)

Kevin Kohlmann, St. Mary's, soccer, Dodge City (Kan.) C.C.

Stacey Loidolt, Lewis-Palmer, soccer, Hawaii Pacific (D-II)

Emily Loof, St. Mary's, soccer, St. Mary's (Minn.) (D-III)

Grant Lyons, Doherty, baseball, Trinity Chr. (Ill.) (NAIA)

Marcus Manzanares, Liberty, baseball, Robert Morris (NAIA)

Grant Matthews, Palmer, football, South Dakota School of Mines (D-II)

Alex McAfee, Liberty, lacrosse, Adams St. (D-II)

Jarrett McDonald, CSCS, baseball, Concordia (D-III)

Briana Medina-Martinez, St. Mary's, softball, Lamar J.C.

Lauren Metcalf, Doherty, soccer, Garden City (Kan.) C.C.

Mary Kate Nelson, Pine Creek, golf, Navy (D-I)

Megan O'Driscoll, soccer, Colorado-Colorado Springs (D-II)

Zac Owen, Cheyenne Mountain, football, Colorado Mesa (D-II)

Tristan Pelto, Cheyenne Mountain, cross country/track & field, Baylor (D-I)

Kadim Phillip, Fountain-Fort Carson, football, Northern Colorado (D-IAA)

Lalo Porras, Doherty, baseball, Lamar C.C.

Cameron Regennitter, Falcon, football, CSU-Pueblo (D-II)

Bailey Roth, Coronado, cross country, Arizona (D-I)

Austin Schultz, Pine Creek, football, Missouri Baptist (NAIA)

Colt Sessions, Cheyenne Mountain, cross country/track & field, Duke (D-I)

Greta Sloan, Cheyenne Mountain, cross country/track & field, Cornell (D-I)

Kaylyn Smith, Palmer Ridge, soccer, Virginia Tech (D-I)

Alyssa Stuck, Falcon, golf, Chadron (Neb.) St. (D-II)

Mallorie Trichell, Woodland Park, softball, Northeastern J.C.

Jacob Volcic, Widefield, baseball, McCook (Neb.) C.C.

Lauren Vyvlecka, Sand Creek, soccer, Colorado-Colorado Springs (D-II)

Mariah Walker, Sand Creek, track & field, Colorado (D-I)

Sarah Walters, Cheyenne Mountain, soccer, New Mexico St. (D-I)

Logan Watters, Woodland Park, football, South Dakota School of Mines (D-II)

Dylan Watts, Liberty, football, Midwestern (Texas) St. (D-II)

Grayson Webber, Cheyenne Mountain, track & field, Lipscomb (D-I)

Summer White, Liberty, softball, Seward County (Kan.) C.C.

Madison Wiegand-Brown, Palmer, soccer, Oregon (D-I)

Kyleigh Wierenga, Liberty, soccer, Fort Lewis (D-II)

Conner Wilburn, TCA, cross country/track & field, Air Force (D-I)

Alec Wirtjes, Discovery Canyon, football, Air Force (D-I)

DJ Wolski, Vista Ridge, football, Rhodes (D-III)

Zach Young, Doherty, football, CSU-Pueblo (D-II)

List of names provided by athletic directors. See someone missing? Email preps@gazette.com

Comment Policy
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
JUL
30
JUL
31
AUG
1
AUG
2
AUG
3
AUG
4
AUG
5
AUG
6
AUG
7
AUG
8
AUG
9
AUG
10
AUG
11
AUG
12
Advertisement